Většina lidí stráví řadu let nebo dokonce celý svůj život učením se podřadných předmětů, u kterých nabývají pocitu, že v nich nejsou úspěšní, a tak se svými dovednostmi chtějí dorovnat ostatním oborům, aniž by si uvědomovali, že ztrácí drahocenný čas rozvíjením neobdařených stránek, zatímco mohou budovat svou kariéru. Jak tedy podpořit svůj talent?
1) Nejprve je nutné si ujasnit, co se opravdu dá považovat za silnou oblast Vašeho chápání. Jestliže se zaměříte na složité pole působení, s nímž dlouhodobě bojujete, můžete se snažit sebevíc, ale vytěžený výsledek se nikdy nedorovná vyvinutému úsilí. Vyrovnanost se svým já a přiznání si vlastnění nedostatků se ukazuje jako podstatná součást procesu zlepšování daných oborů v praxi.
2) Řiďte se pravidlem zacházení s nadáním ve zdravé míře. Nic nepřehánět a nic si nenalhávat hraje významnou roli v každém případě. Jakmile podceníte vhodnou posloupnost a vrhnete se do průběhu po hlavě, rychle narazíte.
3) Rozlište své zaměření. Pochopitelně každý druh potencionálu vyžaduje jiný typ snahy k jeho posílení. Pokud si prvně nastolíte pořádek ve způsobech, kterým bude probíhat trénink, a skutečně jej dodržovat, cíl si přiblížíte.
4) Nakládejte smysluplně s časem. Na rozplánování v patřičném měřítku a na ustanovení harmonogramu pro pravidelné věnování se aktivitě, ve které vidíte největší budoucnost pro svůj postup k lepší pracovní pozici a celkově posunu v životní cestě, taktéž velmi záleží. Pomůže nejen ve směru dodání motivace a pocitu nutnosti učinění daných kroků, ale také přidá na dojmu správnosti dodržování svého denního rozvrhu a zredukuje situace, kdy si nevyhradíte dostatečné kvantum minut či hodin.
Nezahazováni svého vrozeného nadání a rozvíjení ho vyžaduje spoustu práce, ačkoli následně jen výsledek Vám potvrdí, jak moc prospěšné nevzdávat se bylo.