Pokud máme dost prostoru, pořiďme si trampolínu. Našim dětem udělá velkou radost. Možná i nám. Je to vlastně speciální tělocvičné nářadí, které je určeno ke skákání. Můžeme ji využít k relaxaci nebo k posilování. Zároveň bude skvělým doplňkem naší zahrady stejně jako bazén. Trampolína totiž unese i dospělého člověka. Každá má jinou nosnost, tou bychom se měli řídit. Stabilitu nám zajistí čtyři nebo šest nohou. U trampolíny se čtyřmi nohami umístíme síť s osmi poli a u trampolíny se šesti nohami umístíme síť se šesti poli. Materiál odrazové plochy by měl být z kvalitního polypropylenu s hladkým povrchem a být odolný proti UV záření. Jen tak bude mít dlouhou životnost.
Součástí koupě trampolíny by měla být ochranná síť a žebřík nebo schůdky. Trampolína s vnitřní sítí je daleko bezpečnější, protože chrání skákajícího před skokem do prostoru pružin. Vstupní prostor je vybaven třemi přezkami a nedovolí, abychom vypadli ven. Tyče jsou obaleny měkčenou pěnou. Celková montáž trampolíny není složitá, ale před montáží se doporučuje promazat ocelové spoje vazelínou. Pokud kupujeme trampolínu hlavně pro děti, neměla by mít průměr větší než tři metry. Tato trampolína dítě lépe odpruží a je zároveň měkčí. Při koupi bychom se měli zajímat i o nabídku náhradních dílů, aby se nestalo do budoucna, že budeme potřebovat například nějaké pružiny nahradit a už je neseženeme. Zajímat bychom se také měli o doplňky. Mimo ty nepostradatelné, které většinou jsou součástí trampolíny, jako jsou schůdky nebo ochrannou síť, je možné dokoupit třeba ochranou plachtu na trampolínu, ochrannou síť pod trampolínu nebo stan na trampolínu.
Velký důraz při výrobě trampolín je kladen na bezpečnost a spolehlivost. Všechny trampolíny by měly splňovat přísné bezpečnostní normy a měly by mít certifikát.Kvalitní pružiny v přiměřeném počtu nám déle vydrží, nesmíme zapomenout na ochranný kryt. Údržba skákací plochy není náročná. Stačí umýt saponátem.
Skákání na trampolíně není jen zábava, zároveň nám zlepší náladu.