Že je tetování pohoršující a nevhodnou záležitostí, už dávno není pravdou. Dnes je už jakýmsi životním stylem, nechat si vytetovat kus vaší osobnosti nebo pouhou myšlenku na tělo v podobě kresby, znaků, slov nebo i dlouhých vět. Je to každého osobní volba a samozřejmě i památka, která vám zůstane na celý život.
Co tím chtěl básník říct?
Některé druhy tetování jsou pro veřejnost jasným ukazovatelem toho, co jejich majitel chtěl světu a sobě říct. Jiné jsou zase velkým otazníkem a ve většině případů o jejich smyslu a významu ví jen ten, který je vlastní. Jelikož je rozhodnutí v podobě určitého podpisu na tělo na každém zvlášť, svým způsobem nemusí nikoho zajímat to, o co vlastně v jeho „kérce“ běží.
Symbol na věčnou památku
Mnoho lidí si nechává namalovat na tělo symbol, datum, jméno osoby nebo události, která jich v životě ovlivnila natolik, že mají potřebu vidět ji každý den na jejich kůži. Může se jednat o blízkou osobu, která už není na tomto světě, iniciály nebo jméno jejich dítěte, památku na člověka, který jich v životě do velké míry zasáhl. Na co se však málo myslí jsou tetování, která můžou být prchavá a dočasná. Jméno partnera, datum výročí, svatby, vyznání lásky, které se může kdykoliv proměnit v rozchod. V takovém případě se může stát, že už nebudete mít zájem o to, nosit vzpomínku, která nelze z těla smýt.
Tetování jako koníček
Najdou se i lidi, kteří si v malování a psaní na jejich kůži libují. Dalo by se říct, že to mají jako formu koníčku a nehodlají s ním přestat. Takoví lidi si nechávají vytetovat vše, na různé částí jejich těla a v dost hojném počtu, prakticky pravidelně a s menšími rozestupy. Někdy se může jednat o menší výtvory (téměř neviditelné) nebo úplně schované, ovšem existuje i řada lidí, u kterých byste jejich přirozenou kůži hledali marně a poměrně dlouho. Pokud jich to však naplňuje a je to součástí jejich životního stylu, neměli bychom je soudit a poukazovat na to, že jsou potetovaní od hlavy až k patě, ale naopak respektovat jejich volbu, která se nás netýká.